День Незалежності України
День Незалежності України – головне державне свято України, яке відзначається щороку 24 серпня . Саме 24 серпня 1991 року на позачерговій сесії Верховної Ради України 346 депутати проголосували "за" ухвалення Акту проголошення незалежності України. Документ проголошував створення самостійної Української держави. Текст Акту складав 93 слів, був набраний на друкарській машинці та вміщався на одному папірці.
Щоб легітимізувати нову державу та завадити генпрокурору Радянського Союзу оголосити це рішення незаконним, Верховна Рада вирішила провести 1 грудня 1991 року всеукраїнський референдум щодо проголошення незалежності України.
На референдум винесли одне питання: "Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?" У голосування взяли участь 31 891 742 людини — 84,18 % населення України. З них 90,32 % (28 804 071 людина) проголосували "за".
І вже 20 лютого 1992 року Верховна Рада ухвалила нову постанову "Про День незалежності України". Після цього дату державного свята замінити й у Кодексі законів про працю. Від 1992 року День незалежності України щороку відзначається 24 серпня.
Але все почалося набагато раніше. Століттями українці боролися за відродження власної держави. За цю незалежність поклали голови мільйони людей. Це важливе свято для держави, адже сьогодні, як і багато поколінь тому, українці виборюють свою незалежність зі зброєю в руках.
"Цей день є особливим для кожного українця. Він — про гордість, гідність і сміливість. 24 серпня ми вже 32 роки поспіль відзначаємо День Незалежності — день, коли ми вкотре нагадуємо світові, за що сьогодні точаться бої на наших землях. Цей день — про героїв, які присвятили своє життя майбутньому нашої незалежної України. Кожен день вони боряться за свободу та справедливість, віддають все, щоб ми могли жити у вільній країні", - йдеться у привітанні Президента України Володимира Зеленського.